POLİSPORT PUAS 100

Tek Bileşenli Poliüretan Astar

ÜRÜN TANIMI

Poliüretan esaslı, solvent içeren, havadaki nem ile reaksiyona girerek kürleşen astar malzemesidir. Polisport PUAS 100 esas olarak poliüretan esaslı malzemelerin ön işleminde, astar malzemesi olarak kullanılır.

KULLANIM ALANLARI

 • Tozuyan ve ufalanan yüzeylerin sabitlenmesinde,
 • Mineral esaslı yüzeylerin aşınma direncinin artırılmasında ve poliüretan kaplama yapılacak yüzeylerde yüksek aderans elde etmek amacı ile kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

 • Solventlidir.
 • Şeffaftır.
 • Hava şartlarından etkilenmez. ( -5, 40°C )
 • Tuzlu su, tuz çözeltileri, bazlar, seyreltilmiş asitler, alifatik solventlere, benzin ve mineral yağlara dayanıklıdır.
 • Tüm mineral ve beton yüzeylere yüksek aderansla derinlemesine penetre olarak, emprenye eder.
 • Uygulaması süratli ve kolaydır.
 • Beton yapının su emiciliğini azaltarak, yapısal olmayan kılcal çatlakları doldurur.
 • Yüzeylere derinlemesine penetre olarak betonun üst yüzeyini sertleştirir. Yüzeyde kalıcı su geçirimsizlik sağladığından iki kademeli koruma sağlar.
 • Gaz beton ve benzeri yüzeylerde gözenekleri doldurarak geçirimsiz bir yüzey oluşturur.

UYGULAMA DETAYLARI

Tek komponentli kullanıma hazır astar malzemesi uygun bir kaba aktarılarak (farklı karışımlar ilave edilmeden) temizliği yapılan yüzey üzerine fırça yardımı ile direk tatbik edilir. Nem ile reaksiyona giren Polisport PUAS 100 astar malzemesi, kullanılacak miktar kadar kaba aktarılarak uygulanmalıdır. Astar uygulanmış zemin, 3-4 saat kadar sudan korunmalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Uygulanacak yüzey uygulama esnasında kuru, temiz ve sağlam olmalıdır. Bu şartlar oluşturulmadan uygulamaya başlamayın. Yüzeyde daha önceden oluşmuş, tebeşirlenmiş bölgeleri kazıyarak çıkarın.

Yüzey Kalitesi: Ahşap, beton vb emici yüzeylere yapıştırıcı veya kaplama uygulamasından önce uygulanarak üstüne gelecek malzemenin aderansını arttırır.

Katlar Arası Bekleme Süresi: Zemin emiciliğine göre 2 kat halinde yapılmalıdır. Katlar arasındaki kuruma süresi yaklaşık 2 – 3 saattir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Kullanmadan önce karıştırılmalıdır.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Açık Sarı
Pota Ömrü (Potlife)
2 – 4 saat
Raf ömrü
Rutubet, su ve güneş ışınlarından korunaklı ortamda 12 ay raf ömrü vardır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Fırça ve rulo uygulanır.
Ambalaj
3 kg ve 15 kg teneke kova