POLİSPORT ESS 2500

Su Bazlı Epoksi Sonkat

ÜRÜN TANIMI

Solvent içermeyen, epoksi esaslı iki bileşenli, mekanik mukavemeti yüksek ve kimyasal dayanımı yüksek, su ile incelebilen, nefes alabilir, hijyenik, uygulaması kolay kaplama malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

  • Fabrikalar, depolar, alışveriş merkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, hastaneler, ilaç sektörü, gıda sektörü, laboratuvarlar, otoparklar, tozumaz yüzey istenen beton yüzeylerde uygulanabilir.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Dersiz yüzey oluşturur.
  • Kolay temizlenir, hijyeniktir.
  • Uzun süre bakım gerektirmez, uygulaması kolaydır.
  • Solvent içermediği için kapalı ortamlarda rahatlıkla uygulanabilir.
  • Çeşitli kimyasallara dayanıklıdır.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Kalitesi: Beton yüzeyi temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (>25N/mm2 ), çekme dayanımı >1,5N/mm2 olmalıdır. Kaplama yapılacak beton en az C25 tercihen C30 – C35 standardında, sağlam olmalı yüzeyde herhangi bir oynama olmamalıdır. Yüzeydeki şerbet tabakası mutlaka alınmalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Yüzey basınçlı su kullanılarak temizlenmeli, yağ, gres, kir, harç parçacıkları ve tozdan arındırılmalıdır. Beton yüzeyler, aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetinin kaldırılması ile açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmemiş membranlardan da tamamen arındırılmalıdır. Yüzeydeki şerbet tabakası mutlaka alınmalıdır. (Shot-Blast, Rota Tiger vb.) Yüzey çok parlak ise freze veya kum püskürtme ile pürüzlendirilip spesifik yüzey arttırılmalıdır. Beton çatlakları V şeklinde kesilmeli, temizlenmeli, yalancı derzler temizlenmelidir.

Yüzey ve Çevre Sıcaklığı: 10°C ile 30°C arasında olmalı.

UYGULAMA TALİMATLARI

Uygulama yapmadan önce relatif nemi ve çiğlenme noktasını kontrol ediniz. Şartlar uygunsa uygulamaya başlayınız. Hazırlanan karışım max. 40 dakika içerisinde tüketilmelidir. Daha önce uygulanmış epoksi astar malzemesinden minimum 8 saat sonra tamirat ve tesviye işlemleri gerçekleştirilir.

Karıştırma: A komponenti düşük devirli (300-400 rpm) mekanik bir karıştırıcı ile kendi içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponentinin içerisine ilave edilerek karışım homojen hale gelene kadar 2 dakika boyunca sürekli olarak karıştırılır. Hava sürüklenmesini en aza indirmek için fazla karıştırmaktan kaçınınız.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme  sertleşmeden ılık su ile; eller temiz ılık su ve sabun ile yıkanmalıdır. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renk
Kuruma Süresi
Sıcaklık 20°C ile 30°C arasında en az 12 saat yaya trafiği, mekanik ve kimyasal dayanım en az 7 gündür.
Pota Ömrü (Potlife)
23°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
15 – 25 ° C de, rutubetsiz kapalı depoda, açılmamış orijinal ambalajında 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Rulo ve dişli mala uygulananbilir.
Ambalaj
A/B:16/8= 24 kg takım