POLİSPORT EPSK 1400

Solventsiz Epoksi Son Kat Boya

ÜRÜN TANIMI

Ağır hizmet koşullarına ve kimyasallara dayanıklı, iki bileşenli, beton, metal, ahşap, sıva ve alçı yüzeylere uygulanabilen epoksi esaslı bir boyadır.

KULLANIM ALANLARI

  • İç ve dış mekânlarda, sürekli ıslak yerlerde, kimyevi maddelerin kullanıldıkları alanlarda, gıda fabrikalarında, laboratuvarlarda, parke, karo, fayans, seramik, granit seramik, mozaik, cam mozaik ve porselen gibi malzemelerin üzerine kullanılır.
  • Duvar, tavan ve döşemeler için de uygundur.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Su geçirimsizdir.
  • Kimyasallara ve bakterilere dayanıklıdır.
  • Donmaya karşı dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlüdür, rengi solmaz.
  • Hijyeniktir, temizlenmeye müsaittir.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey  Hazırlığı: Uygulanacak yüzeyler sağlam, temiz, kuru ve ayrılmaya neden olabilecek tüm yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki pürüzlülükler düzeltilmeli, çukur yerler doldurulmalıdır. Self uygulamasında gerektiği kadar özel dolgu ilave edilip dökülür. Mala ile düzeltilip kirpi rulo ile taranır.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Polisport EPSK 1400, iki bileşenli bir üründür. Sertleştirici ve reçineden oluşan orantılı olarak hazırlanmış A ve B bileşeni yavaş devirli karıştırıcı ile birbirine karıştırılır. Karıştırmaya homojen bir karışım elde edilinceye kadar devam edilir.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renk
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Rulo, fırça ve mala ile uygulanır.
Ambalaj
20  Kg’lık set