POLİSPORT PUAS 125

Çift Bileşenli Poliüretan Astar

ÜRÜN TANIMI

Poliüretan esaslı, solventsiz astar malzemesidir. Polisport PUAS 125 esas olarak poliüretan esaslı malzemelerin ön işleminde, astar malzemesi olarak kullanılır.

KULLANIM ALANLARI

  • Tozuyan ve ufalanan yüzeylerin sabitlenmesinde, mineral esaslı yüzeylerin aşınma direncinin artırılmasında ve poliüretan kaplama yapılacak yüzeylerde yüksek aderans elde etmek amacı ile kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Solventsizdir.
  • Hava şartlarından etkilenmez. ( -5, 40°C )
  • Tuzlu su, tuz çözeltileri, bazlar, seyreltilmiş asitler, alifatik solventlere, benzin ve mineral yağlara dayanıklıdır.
  • Tüm mineral ve beton yüzeylere yüksek aderansla derinlemesine penetre olarak, emprenye eder.
  • Uygulaması süratli ve kolaydır.
  • Beton yapının su emiciliğini azaltarak, yapısal olmayan kılcal çatlakları doldurur.
  • Yüzeylere derinlemesine penetre olarak betonun üst yüzeyini sertleştirir.
  • Yüzeyde kalıcı su geçirimsizlik sağladığından iki kademeli koruma sağlar.
  • Gaz beton ve benzeri yüzeylerde gözenekleri doldurarak geçirimsiz bir yüzey oluşturur.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Nemden arındırılmış zemini, sabit, tutucu, temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Bitümlü, katranlı ve akrilik gibi yüzeyler atık kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Uygulama öncesinde zemin uygun hale getirilmelidir.

Yüzey Kalitesi: Ahşap, beton vb emici yüzeylere yapıştırıcı veya kaplama uygulamasından önce uygulanarak üstüne gelecek malzemenin aderansını arttırır.

Katlar Arası Bekleme Süresi: Zemin emiciliğine göre 2 kat halinde yapılmalıdır. Katlar arasındaki kuruma süresi yaklaşık 5-6 saattir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Çift komponentlidir. A bileşeni ve B bileşeni her biri ayrı ayrı karıştırıldıktan sonra, A bileşeninin üzerine B bileşeni yavaş yavaş ilave edilir ve düşük devirli bir mikser ile karışım yapılır.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Kahverengi
Pota Ömrü (Potlife)
30 dk – 60 dk
Raf ömrü
Rutubet, su ve güneş ışınlarından korunaklı ortamda 12 ay raf ömrü vardır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Fırça ve rulo uygulanır.
Ambalaj
5 kg 15 kg set