POLİSPORT PUY 800

Poliüretan Yapıştırıcı

ÜRÜN TANIMI

2 bileşenli poliüretan esaslı çok amaçlı yapıştırıcıdır.

KULLANIM ALANLARI

  • Polisport PUY 800, endüstriyel kauçuk kaplamalarda, yalıtım kaplamalarında (poliçim, regupol v.s) ayrıca beton, cam, metal seramik, seramik, fayans, strafor, ahşap kontrplak, sunta ve kauçuk karolarının yapıştırılmasında başarı ile uygulanır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Yüksek yapışma kuvvetine sahiptir.
  • Neme ve hava şartlarına dayanıklıdır.
  • Döşeme altından ısıtmalı sistemlere de uygundur.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Kalitesi:   Polisport PUY 800, uygulanacak zeminlerin temiz, kuru, çatlaksız, basınç ve çekme mukavemetlerine sahip olması gerekir. Isıtmalı sistemlerde ısıtma 10 gün önceden devreye girmiş olmalı ve uygulama esnasında kapatılmalıdır. Uygulamadan 72 saat sonra sistem tekrar çalıştırılabilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Polisport PUY 800, uygulandıktan 5 ile 8 saat sonra sertleşir ve mekanik dayanıma ulaşır. Yapıştırıcıyı sürmek için tarak kullanmak uygundur. Sonradan nem etkisinde kalabilecek yüzeylere kaplama malzemelerinin yapıştırılması sırasında yapıştırıcının her iki yüzeye de sürülmesi uygundur.

Karıştırma: Öncelikle A ve B komponentleri kendi içerisinde ayrı ayrı iyice karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponenti içerisine ilave edilerek, homojen hale gelinceye kadar min. 3 dakika olacak şekilde karıştırılır.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Bej
Pota Ömrü (Potlife)
20 °C sıcaklıkta yaklaşık 20dk – 40dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Spatula ve dişli mala ile kullanılır.
Ambalaj
20 kg set