POLİSPORT TURKCRETE 300

Ağır Trafiklere Dayanıklı Kendiliğinden Yayılabilen Poliüretan Esaslı Beton Kaplama

ÜRÜN TANIMI

Polisport TURKCRETE 300, üç bileşenli, su dispersiyonlu, ağır trafiklere dayanıklı, renkli, poliüretan modifiye, çimento ve agrega içeren, kendiliğinden yayılabilen poliüretan beton kaplamadır. Estetik, kolay temizlenebilen, pürüzsüz agrega tekstürlü, orta derecede kaydırmaz yüzey sağlar ve genelde 4,5 – 6 mm kalınlığında uygulanır.

KULLANIM ALANLARI

  • Gıda üretim tesisleri, et entegre tesisleri, fabrikalar, ıslak veya kuru alanlarda, soğuk hava depolarında termal şok alanlarında, kimyasal tesislerde, laboratuvarlarda, atölyelerde aşınmaya ve yüksek kimyasal etkiye maruz alanlarda, pürüzsüz, düzgün ve dekoratif aşınma tabakası oluşturmak için kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Mükemmel kimyasal dayanımlıdır. Geniş aralıktaki organik ve inorganik asitlere, alkalilere, aminlere, tuzlara ve solventlere de dayanıklı performans ürünüdür.
  • Yapışma dayanımı betonun çekme dayanımından fazladır. Göçme ilk önce betondan olur.
  • Lekesizdir, kokusuzdur.
  • Uçucu organik bileşik içermez.
  • Yüksek mekanik dayanıma sahiptir. Darbe etkisinde plastik davranır. Şekil değiştirir fakat çatlamaz veya yüzeyden ayrılmaz.
  • Derzsizdir, bakımı kolaydır.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Yüzey Hazırlığı: Beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırılması ile açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Zayıf beton uzaklaştırılmalı, kuşgözü boşluklar, delikler tamamen açık hale getirilmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Beton çatlakları V şeklinde kesilmeli, temizlenmeli, yalancı derzler temizlenmelidir. Yüzey tamirleri, kuşgözü boşlukların / deliklerin doldurulması, çatlakların tamiri, yalancı derzlerin doldurulması Polisport EPAS 1000 + Kuvars karışımı ile yapılmalıdır.

Karıştırma öncesinde, A ve B bileşenlerini ayrıca karıştırınız, tüm pigmentlerin düşük hızlı elektirikli karıştırıcı ile düzgün olarak homojen dağıldığından emin olunuz. Uzman uygulayıcı tarafından uygulanmalıdır.

 

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Karıştırıcıyı çalıştırın A ve B bileşenlerini ekleyerek karıştırınız, homojen bir renk elde ettikten sonra C bileşenini yavaşça ilave ediniz. Islak bir karışım elde edene kadar tamamıyla karıştığından emin olunuz.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Kırmızı, gri, yeşil mavi, sarı, turuncu, siyah
Kuruma Süresi
Pota Ömrü (Potlife)
20 °C sıcaklıkta yaklaşık 10dk – 20dk
Raf ömrü
Üretim tarihinden itibaren 10°C – 25°C depolama koşullarında A ve B bileşeni 12 ay, C bileşeni 6 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Mala, spatula ve kirpi rulo ile  uygulanır.
Ambalaj
20kg set