POLİSPORT AKRES 3100

Tenis Kortu Zeminleri için Akrilik Resurfacer Arakat Malzemesi

ÜRÜN TANIMI

POLİSPORT AKRES 3100, yoğunlaştırılmış %100 akrilik bağlayıcılı, silis kumu ile karıştırılarak beton ya da asfalt zeminlere uygulanan tek komponentli bir akrilik kaplamadır.

KULLANIM ALANLARI

  • POLİSPORT AKRES 3100, tenis kort sisteminin uygulanacağı beton veya asfalt zeminin ve cushion sistemin aderansını arttırmak dolgu amacıyla kullanıldığı gibi mevcut akrilik yüzeylerin tekrar Tenis Kort Boyası ile boyanması öncesi astar olarak da kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kolay uygulanır.
  • Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi yoktur.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: POLİSPORT AKRES 3100, uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4’lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve basınçlı su ile yıkanır. POLİSPORT AKRES 3100 uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Yüzey Tamiratları: Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir. Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben Polisport AK 3600 ile tamir edilmelidirler.

Katlar Arası Bekleme Süresi: POLİSPORT AKRES 3100, uygulamasında kuruma için katlar arasında en az 3 saat beklenmeli, normal hava koşullarında günde maksimum 2 kat uygulama yapılabilir.

POLİSPORT AKRES 3100’ün uygulaması kauçuk gelberi ile zemine aynı yönde olmak üzere yapılmalıdır. Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir. Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade edilmemelidir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Temiz bir kapta 4:1 Oranı ile POLİSPORT AKRES 3100 ile su ağır devirli bir matkap motoru ile homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır. AKRES 3100 (60 Kg) x Su( 15Kg)

Ekipmanların Temizliği: Uygulamalarda kullanılan tüm ekipmanlar kurumadan su ile temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Siyah
Kuruma Süresi
Yaklaşık 24 Saat
Pota Ömrü (Potlife)
Raf ömrü
Uygun depolama koşullarında 15-25˚C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Gelberi ve mala ile uygulanır.
Ambalaj
30kg – 60kg – 200kg’lık Ambalajlar