POLİSPORT AKAS 3000

Tenis Kortu Zeminleri için Akrilik Astar

ÜRÜN TANIMI

Polisport AKAS 3000, şeffaf, tek komponentli bir akrilik polimerdir.

KULLANIM ALANLARI

  • Polisport AKAS 3000, tenis kort sisteminin uygulanacağı beton veya asfalt zeminin aderansını arttırmak amacıyla kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kolay uygulanır.
  • Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi yoktur.
  • Uzun süre yapısını korur.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Polisport AKAS 3000, uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton.Yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4’lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve basınçlı su ile yıkanır. Polisport AK 3000 uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Yüzey Tamiratları: Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir. Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben Polisport AK 3600 ile tamir edilmelidirler.

POLİSPORT AKAS 3000, uygulamasında kuruma için katlar arasında en az 3 saat beklenmeli, normal hava koşullarında günde maksimum 2 kat uygulama yapılabilir. Polisport AKAS 3000, uygulamasından hemen sonra kort sisteminin ikinci katı olan Polisport AKRES 3100 tavsiye edilir. Bilgi için lütfen Polisport AKRES 3100 ürün bilgi föyüne başvurunuz.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Temiz bir kapta POLİSPORT AKAS 3000 ile 5/1 oranında su, ağır devirli bir matkap motoru ile homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.

Ekipmanların Temizliği: Uygulamalarda kullanılan tüm ekipmanlar kurumadan su ile temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Süt Beyaz
Kuruma Süresi
Yaklaşık 24 Saat
Pota Ömrü (Potlife)
Raf ömrü
Uygun depolama koşullarında 15-25˚C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Püskürtme makinasıyla uygulanır.
Ambalaj
30kg – 60kg’lık Ambalajlar.