POLİSPORT EPM 1600

Epoksi Tamir Macunu

ÜRÜN TANIMI

Kalın uygulamalar için özel olarak geliştirilmiş tiksotropik, astar gerektirmeyen çift bileşenli yapıştırma ve montaj epoksi macunudur.

KULLANIM ALANLARI

  • Karbon kumaş ve karbon plakaların yapıştırılmasında, ince tip uygulamalarda, her türlü metal plaka, granit gibi malzemelerin parlak yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.
  • Pürüzsüz yüzey istenen yerlerde tamir amaçlı kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kimyasallara karşı dayanıklıdır.
  • Betona, ahşaba ve çeliğe mükemmel yapışma sağlar.
  • Mekanik mukavemetini çok hızlı alır.

 

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Beton sağlam ve yeterli mukavemete haiz olmalıdır. Zemin temizlenmeli, yağ, toz, kir, su kalmamalıdır. Zayıf beton parçaları kırılıp yüksek mukavemetli çimento esaslı, tamir harcı ile tamir edilmelidir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Hazırlanan karışım spatula ile betona çok ince şekilde sürülür. Karbon kumaş ve karbon plaka uygulamalarında malzemenin bir müddet kendini çekmesi beklendikten sonra hava boşluğu kalmayacak şekilde yapıştırılır.

Karıştırma: Orantılı olarak hazırlanmış A ve B bileşeni, yavaş devirli karıştırıcı ile birbirine karıştırılır. Malzeme homojen gri bir renk alana kadar devam edilir. Kullanabilecek kadar malzeme uygulama ömrü göz önünde bulundurularak ve oranlarına göre hazırlanmalıdır.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Gri
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Mala ile uygulanır.
Ambalaj
5 Kg ile 15 Kg’lık set