POLİSPORT EPSK 1500

Epoksi Son Kat Boya

ÜRÜN TANIMI

İki komponentli, epoksi esaslı, solventsiz, renkli, mükemmel mekanik aşınma ve kimyasal dayanıma sahip, portakal kabuğu desenli, hijyenik, temizlenmesi kolay, ekonomik, tiksotropik zemin kaplama malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

  • Fabrikalar, depolar, alışveriş merkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, hastaneler, ilaç sektörü, su tankları, gıda sektörü, laboratuvarlar, otoparklar, arıtma tesisleri, ağır forklift ve korozif kimyasalların kullanıldıgı alanlarda beton üzerine yapılacak kaplamalarda son kat malzemesi olarak uygulanır. Rampalar ve kaymaz yüzey istenen zeminlerde, aşınma ve kimyasal dayanım istenen tüm zeminlerde kullanılır.
  • Mekanik ve kimyasal direnci arttırmak için duvar kaplaması olarak da kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kolay temizlenir,  çizilmez, hijyeniktir.
  • Kaymazlık özelliği bulunmaktadır.
  • Düşey zeminlerde de uygulanabilir.
  • Portakal kabuğu dokusu görüntüsündedir.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey  Kalitesi:  Beton yüzeyi temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25 N/mm2), çekme dayanımı (pull off) en az 1,5 N/mm2 olmalıdır. Kaplama yapılacak şap ve/veya beton zemine sağlam basmalı, oynamamalıdır. Dolayısıyla kaplama yapılacak beton en az C 25 tercihen C 30 – C 35 standartında olmalıdır. Yüzey  temiz, kuru, kir, yağ  ve  yüzey  kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki şerbet tabakası mutlaka alınmalıdır. (Shot-Blast, , Rota Tiger vb.) Pürüzlük yaklaşık ince sıva gibi olmalıdır, helikopter tepsi perdahı ile elde edilmelidir. Kesinlikle yüzeyi sertleştirilmiş beton olmamalıdır.

Yüzey  Hazırlığı: Beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırılması ile  açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Zayıf beton uzaklaştırılmalı, kuşgözü boşluklar, delikler tamamen açık hale getirilmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Beton çatlakları V şeklinde kesilmeli, temizlenmeli, yalancı derzler temizlenmelidir. Yüzey tamirleri, kuşgözü boşlukların/deliklerin doldurulması, çatlakların tamiri,  yalancı derzlerin doldurulması Polisport EPAS 1000 + Kuvars karışımı ile yapılmalıdır.

Sarfiyat: Beton kalitesine bağlı olarak  0,300 – 0,500  kg/m2

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Öncelikle A ve B komponentleri kendi içerisinde ayrı ayrı iyice karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponenti içerisine ilave edilerek, homojen hale gelinceye kadar min. 3 dakika olacak şekilde karıştırılır. Karıştırma işlemi için minimum 300-400 rpm gücündeki elektrikli karıştırıcılar kullanılmalıdır. Elde edilen homojen karışım zemine düz malalar yardımı ile serilir ve desenli rulolarla kaplamaya istenilen görüntü verilir.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renk
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Rulo, fırça ve mala ile uygulanır.
Ambalaj
20  Kg’lık set