POLİSPORT EPSL 1250

Epoksi Self Levelling Kaplama

ÜRÜN TANIMI

Polisport EPSL 1250; üç bileşenli, epoksi reçine esaslı, kendiliğinden yayılan self levelling kaplama malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

  • Depolama ve montaj alanları, bakım atölyeleri, garajlar ve yükleme rampaları v.s. gibi normal-orta ağır yüke maruz beton ve çimento harçlı yüzeyler için kendiliğinden düzleşen sistemlerde,
  • Çok katlı ve yeraltı otoparkları, bakım hangarları, içecek ve gıda endüstrisinde kullanılır (Islak işlem alanları için kumla köreltilmiş sistemler önerilmektedir).

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • İçerisine yüksek oranda dolgu girilebilir.
  • İyi kimyasal ve mekanik dayanımlıdır.
  • Kolay uygulanır.
  • Sıvı geçirimsizdir.
  • Parlak yüzey bitişlidir.
  • Kaydırmaz yüzey elde edilebilir.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey  Kalitesi: Alt yüzey temiz, kuru ve kir, yağ, gres, kaplama ve yüzey kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Beton alt yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25 N/mm²), çekme dayanımı (pull off) en az 1.5 N/mm² olmalıdır.

Yüzey  Hazırlığı: Beton alt yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırarak açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Beton veya şap yüzeyler astarlanmalı veya düzgün yüzey elde edilecek şekilde tesviye edilmelidir. Yüzeydeki yüksek yerler aşındırılarak temizlenmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.

UYGULAMA TALİMATLARI

Hava sürüklenmesini en aza indirmek için çok karıştırmaktan kaçınınız. Uygulamadan önce yüzey rutubetini, bağıl nemi ve çiy noktası gerekliliklerinin sağlandığını teyit ediniz. Yüzeyden nem çıkışı olan yerlerde Polisport EPSL 1250‘yi uygulamayınız. Nem çıkışı olan yerlere nem toleranslı astar uygulanmalıdır.

Karıştırma: B bileşeni A bileşenine eklendikten sonra düşük hızlı, elektrikli bir karıştırıcı (en fazla 400 dev./dak.) ile homojen bir renk elde edene kadar 3-4 dakika karıştırınız. C bileşenini yavaşça ilave ediniz ve homojen bir renk elde edene kadar 2-3 dakika karıştırınız. Karışımın tam olarak yapıldığından emin olmak için malzemeleri başka bir kaba alınmalı ve tekrar düzgün bir karışım elde edene kadar karıştırılmalıdır.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renklerde
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Rulo, fırça ve mala ile uygulanır.
Ambalaj
20  Kg’lık set