POLİSPORT EPSL 1300

Epoksi Şeffaf Self Levelling

ÜRÜN TANIMI

Polisport EPSL 1300; 2 komponentli solventsiz epoksi esaslı, şeffaf ve renksiz son kat kendiliğinden yayılan self levelling kaplama malzemesidir. Yüzeyde silikon açma ve sararma yapmaz.

KULLANIM ALANLARI

  • Solventiz epoksi sistemlerin son katı olarak kullanılır.
  • Çeşitli yüzeylerde 3 boyutlu derinlik vermesi amacıyla son kat olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Epoksi terrazzo kaplamalarında kullanılır.
  • Şeffaf olmasından dolayı dekorlu zeminlerde ve fotoğraf üzerine uygulanabilir.
  • Cam yüzey elde edilir.
  • Çizilmez, sararmaz ve yanmazdır.
  • Temizliği kolaydır.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey  Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyde kir ve toz varsa vakum ile alınmalıdır. Temizlenen yüzeyler Polisport EAS 1000 ile astarlanır. Astar uygulamasından en geç 24 saat sonra diğer epoksi katlarının uygulaması yapılabilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: A komponenti düşük devirli (300-400 rpm) mekanik bir karıştırıcı ile kendi içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponentinin içerisine ilave edilerek karışım homojen hale gelene kadar 2 dakika boyunca sürekli olarak karıştırılır. Hava sürüklenmesini en aza indirmek için fazla karıştırmaktan kaçınınız.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Şeffaf
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 30 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Mala ile uygulanır.
Ambalaj
20  Kg’lık set