SIKÇA SORULAN SORULAR

S.S.S

SIKÇA SORULAN SORULAR

POLİÜRETAN BETON NEDİR ?

Poliüretan ve özel çimentodan oluşan yüksek performanslı kaplama ürünüdür.

Kimyasal açıdan en agresif ortamlardaki tüm şartları karşılayan ve yalnızca uzman uygulama ekipleri tarafından yapılabilen özel bir kaplama sistemidir.

Endüstri tipine göre kaplamanın maruz kalabileceği 120C’ye varan direkt sıvı/buhar etkileri, termal şok, ağır cisimlerin darbe/çarpma etkilerine, ağır statik /dinamik yükler altında aşınma dayanımı, organik asit, inorganik asitlere karşı üstün performans sergileyen kaplama ürünüdür.

EPOKSİ NEDİR ?

Epoksi yüzey kaplamaları, her türlü kara ve deniz yapılarında en kötü koşullara karşı yapı yüzeylerini epoksi malzemelerle kaplayarak korumak için geliştirilen teknolojik yapı malzemesidir.

İç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Epoksi ürünler üstün yapışma özelliğine sahiptir aynı zamanda mekanik ve fiziksel dayanıklılığı da oldukça yüksektir.

Bu sebeple değişik yapıdaki inşaat malzemelerini birbirine yapıştırmak ve tutturmak için de kullanılmaktadır.

POLİÜRETAN NEDİR ?

Poliüretan izosiyanat ve alkolün girdiği kimyasal reaksiyondan elde edilen bir kimyasaldır.Günümüzde yoğun olarak zemin kaplamaları alanında kullanılmaktadır ayrıca ısı, su, izolasyon ürünleri, otomotiv sektörü, gibi birçok sektörde poliüretan kullanılmaktadır.

Poliüretan ürünler hayatımızı kolaylaştırmak için bir çok şekilde üretilmektedir. Poliüretan ürünler sert, parlak, çözücülere dayanıklı kaplamalardan, aşınma ve çözücülere dayanıklı lastiklere, esnek veya sert köpüklere kadar çok çeşitli şekilde üretilir.