POLİSPORT EPEN 2000

Epoksi Esaslı, Düşük Viskoziteli Enjeksiyon Reçinesi

ÜRÜN TANIMI

Polisport EPEN 2000, epoksi  esaslı, iki bileşenli, solvent içermeyen çatlak enjeksiyon ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

  • Betonarme, taş ve dolu tuğla yapılarda görülen statik çatlakların doldurularak yapının güçlendirilmesinde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Beton ve çelik yüzeylere mükemmel aderansı vardır, kürünü tamamladıktan sonra betona nazaran daha yüksek basma ve çekme dayanımına sahiptir.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Kalitesi:  Uygulama yapılacak çatlaklar kuru olmalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Uygulamadan önce, yapıştırma tip dübeller yaklaşık 20 cm aralık ile çatlağı ortalayacak şekilde yapıştırılır. Aynı ürün ile çatlağın sızdırmazlığı da sağlanmalı ve enjeksiyon işlemine devam etmeden önce tam olarak kuruması beklenmelidir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Hazırlanan karışım enjeksiyon pompasına aktarılır ve enjeksiyon dübelleri yardımı ile çatlağın içine enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi aşağıdan yukarı doğru yapılmalı ve çatlağın görülen ön yüzeyinden enjeksiyon reçinesi akmamasına dikkat edilmelidir.  Enjeksiyon işlemine manometrede basınç kaybı gözlenmeyene kadar devam edilmeli ve reçinenin kılcal çatlaklara dahi tam olarak nüfuz etmesine dikkat edilmelidir.  Uygulama işlemi özel durumlarda (zemindeki geniş çatlaklar vb) dökülerek yapılabilir. Geniş bilgi için teknik servisimize başvurunuz.

Karıştırma:  A ve B bileşenleri düşük devirli bir karıştırıcı (400 devir/dk altında) ve karıştırıcı uç yardımı ile homojen kıvama gelene kadar karıştırılmalıdır. Karışım hatalarının önüne geçmek için karışım temiz bir kaba aktarılarak kısa bir süre karıştırma işlemine devam edilmesi tavsiye edilir. Hazırlanan karışım, hava kabarcıklarını atması için kısa bir süre bekletilmelidir.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Şeffaf
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 35 dk
Raf ömrü
Uygulamaya başlanmadan önce yaklaşık 24 saat boyunca oda sıcaklığında depolanmalıdır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Tek bileşenli ve yüksek basınçlı enjeksiyon pompaları ile uygulanabilir.
Ambalaj
15  Kg’lık set