POLİSPORT AKSKB 3400

Akrilik Son Kat Kaplama Boyası

ÜRÜN TANIMI

POLİSPORT AKSKB 3400 %100 akrilik bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleri de üretilebilen, yüksek kaliteli bir çizgi ve son kat boyadır. Çok amaçlı olarak hem işaretleme hem de son kat boya olarak uygulanabilir.

KULLANIM ALANLARI

  • Akrilik sistem zeminlerde oyun alanlarının gerekli çizgi ve hatlarının belirlenmesinde ve Polisport AKCON 3300 üzerine son kat boya olarak uygulanır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kolay uygulanır.
  • Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi yoktur.
  • Çok amaçlı olduğundan dolayı hem çizgi hem de son kat boya olarak uygulanır.
  • UV ışınlarından etkilenmez.

UYGULAMA DETAYLARI

POLİSPORT AKSKB 3400, zemine fırça, rulo havasız tabanca veya özel markeleme aparatları ile uygulanabilir. Zemin çizgilerinin yapılacağı alanlar kâğıt bant ile markelenmeli POLİSPORT AKSKB 3400 uygulamasından önce bir kat Polisport AKAS 3000 ile astar uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede üzerine uygulanacak POLİSPORT AKSKB 3400’ün maskelenen alan dışına bulaşması önlenmiş olur. Bir kat genellikle en iyi sonucu verir. Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir. Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade edilmemelidir.

Yüzey Hazırlığı: Polisport Tenis Kort Sistemlerinden birinin uygulanması öncesinde yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar, yağ ve gres artıkları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır, POLİSPORT AKSKB 3400 uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Katlar Arası Bekleme Süresi: POLİSPORT AKSKB 3400, uygulamasında kuruma için katlar arasında yaklaşık olarak 4 saat beklenir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Temiz bir kapta POLİSPORT AKSKB 3400 ile 5/1 oranında su, ağır devirli bir matkap motoru ile homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.

Ekipmanların Temizliği: Uygulamalarda kullanılan tüm ekipmanlar kurumadan su ile temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renklerde
Kuruma Süresi
Yaklaşık 24 Saat
Pota Ömrü (Potlife)
Raf ömrü
Uygun depolama koşullarında 15-25˚C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Fırça, rulo, havasız tabanca veya özel markeleme aparatları ile uygulanabilir.
Ambalaj
30kg – 60kg – 200kg’lık Ambalajlar