POLİSPORT AKCUSH 3200

Tenis Kort Arakat Malzemesi

ÜRÜN TANIMI

POLİSPORT AKCUSH 3200, özel granülimetrik kauçuk ve %100 yüksek performanslı akrilik bağlayıcı içeren pigmentsiz bir tenis kortu altyapı malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

  • POLİSPORT AKCUSH 3200, Polisport AKRES 3100 üzerine 3 ila 10 kat uygulanır. Böylece özel granülimetrik kauçuk partikülleri 1-3 mm kalınlığında sıkıştırılmış homojen bir kalınlık oluşturur.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kolay uygulanır.
  • Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi yoktur.
  • Esnektir.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Polisport Tenis Kort Sistemlerinden birinin uygulanması öncesinde yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar, yağ ve gres artıkları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır, POLİSPORT AKCUSH 3200, uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Yüzey Tamiratları: Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir. Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben Polisport AK 3600 ile tamir edilmelidirler.

Katlar Arası Bekleme Süresi: POLİSPORT AKRES 3100, uygulamasında kuruma için katlar arasında en az 3 saat beklenmeli, normal hava koşullarında günde maksimum 2 kat uygulama yapılabilir.

POLİSPORT AKCUSH 3200, kauçuk gelberi aparatıyla zeminin bir ucundan diğer ucuna ve birbirine paralel katlarda uygulanır. Uygulama sıcak hava koşullarında yapılıyorsa yüzeyi nemli tutmak amacıyla su spreylenmelidir. Birinci kat tam kuruduğunda ikinci kat uygulama önceki ile 90 derece açı yapacak şekilde ve minimum 3 kat uygulanmalıdır. POLİSPORT AKCUSH 3200’ün her katı daha homojen ve sıkı bir sistem oluşmasını sağlar. Polisport AKRES 3100’ün üzerine POLİSPORT AKCUSH 3200 uygulaması tavsiye edilir. POLİSPORT AKCUSH 3200, uygulamasında kuruma için katlar arasında en az 3 saat beklenmeli, normal hava koşullarında günde maksimum 2 kat uygulama yapılabilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma: Temiz bir kapta POLİSPORT AKCUSH 3200 ile  5/1 oranında su, ağır devirli bir matkap motoru ile homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.

Ekipmanların Temizliği: Uygulamalarda kullanılan tüm ekipmanlar kurumadan su ile temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Gri
Kuruma Süresi
Yaklaşık 24 Saat
Pota Ömrü (Potlife)
Raf ömrü
Uygun depolama koşullarında 15-25˚C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Kauçuk gelberi ile uygulanır.
Ambalaj
30kg – 60kg – 200kg’lık Ambalajlar