POLİSPORT EPG 1700

3 Bileşenli, Epoksi Grout Harcı

ÜRÜN TANIMI

Solvent içermeyen, üç bileşenli, özel gradasyonlu agregalar ve yüksek dayanımlı epoksi reçinelerin bileşiminden oluşan döküm harcıdır. Karıştırıldığında akıcı, kendiliğinden yayılan epoksi döküm harcı (grout) elde edilir.

KULLANIM ALANLARI

  • Beton, taş, harç, çelik, alüminyum, asbestli çimento, polyester, ahşap ve epoksi esaslı malzemeler üzerine uygulanabilen, kendiliğinden yayılan, akıcı epoksi döküm harcıdır.
  • Makine temellerinde, ankraj işlerinde, yol kenarlarındaki bariyerlerin tespitinde, destek ve bağlantı elemanlarında, vinç raylarında, köprü mesnetlerinde kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Kimyasallara karşı dayanıklıdır.
  • Betona, ahşaba ve çeliğe mükemmel yapışma sağlar.
  • Mekanik mukavemetini çok hızlı alır.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı: Yüzey, yüksek basınçlı su jeti, pürüzlendirme, kumlama gibi uygun mekanik yüzey hazırlama teknikleri ile temizlenerek hazırlanmalıdır.

Yüzey ve Çevre Sıcaklığı:  5°C ile 30°C arasında olmalıdır.

Sarfiyat: 1 mm kalınlık için yaklaşık 1,85 kg/m2 (yüzeyin durumuna, desenine, sıcaklığa ve zayiata bağlıdır). 20 kg lık ürün seti ile 9-10 lt harç elde edilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra ürünü uygulamanın yapılacağı bölgeye boşaltınız ve malzemenin hareketini devam ettirebilecek yeterli basıncı sağlayınız. Bir taraftan döküm yapınız. Gerekli hava çıkışının sağlandığından emin olunuz. Eğer gerekliyse çelik çubuk ile grout akışına yardımcı olunabilir. Karışım oranları değiştiği takdirde ürünün dayanım ve yapışma değerlerinin de değişeceği unutulmamalıdır.

Karıştırma: Kullanım süresi 30 dakikadır. A bileşenini B bileşeni içine boşaltınız. Düşük hızlı bir elektrikli karıştırıcı ile bulanık görünümdeki karışım tamamen homojen bir görünüme ulaşana kadar karıştırınız. Daha sonra karışımı uygun bir kaba boşaltınız ve üzerine C bileşenini yavaşça ve sürekli olarak ilave ediniz, homojen ve akıcı bir harç elde edilene kadar en az 3 dakika boyunca karıştırmaya devam ediniz.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T50 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Gri
Pota Ömrü (Potlife)
20°C sıcaklıkta yaklaşık 40 dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Mala ile uygulanır.
Ambalaj
25  Kg’lık set