POLİSPORT PUTM 600

2 Komponentli Poliüretan Esnek Tamir Macunu

ÜRÜN TANIMI

İki bileşenli poliüretan esaslı çok amaçlı yapıştırıcı ve tamir macunudur.

KULLANIM ALANLARI

  • Polisport PUTM 600 endüstriyel kauçuk kaplamalarda, yalıtım kaplamalarında (poliçim, regupol v.s) ayrıca beton, cam, metal seramik, seramik, fayans, strafor, ahşap kontrplak, sunta ve kauçuk karolarında başarı ile uygulanır.
  • Ayrıca poliüretan zemin kaplamalarından önce boşlukların tamirinde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Yüksek yapışma kuvvetine sahiptir.
  • Neme ve hava şartlarına dayanıklıdır.
  • Döşeme altından ısıtmalı sistemlere de uygundur.

UYGULAMA DETAYLARI

Yüzey Hazırlığı:  Polisport PUTM 600 uygulanacak zeminlerin temiz, kuru, çatlaksız, basınç ve çekme mukavemetlerine sahip olması gerekir. Isıtmalı sistemlerde ısıtma 10 gün önceden devreye girmiş olmalı ve uygulama esnasında kapatılmalıdır. Uygulamadan 72 saat sonra sistem tekrar çalıştırılabilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Polisport PUTM 600 uygulandıktan 5 ile 8 saat sonra sertleşir ve mekanik dayanıma ulaşır. Yapıştırıcıyı sürmek için tarak kullanmak uygundur. Sonradan nem etkisinde kalabilecek yüzeylere kaplama malzemelerinin yapıştırılması sırasında yapıştırıcının her iki yüzeye de sürülmesi uygundur.

Karıştırma: A komponenti düşük devirli (300-400 rpm) mekanik bir karıştırıcı ile iyice karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponentinin içerisine ilave edilerek, tekrar min. 3 dakika olacak şekilde çok iyi karıştırılır. Karışım homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir.

Ekipmanların Temizliği: Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
Gri
Pota Ömrü (Potlife)
20 °C sıcaklıkta yaklaşık 20dk – 40dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Mala ve spatula ile uygulanır.
Ambalaj
5kg – 20kg set