POLİSPORT PUSK 425

2 Komponentli, Poliüretan Esaslı, UV Dayanımlı, Elastik, Mat Son Kat Kaplama Malzemesi

ÜRÜN TANIMI

İki komponentli, poliüretan esaslı, alifatik (UV dayanımlı) ,solventli, renkli, elastik; mat yüzey bitişli son kat koruma ve kaplama malzemesidir. Aşınma ve kimyasal dayanımı oldukça yüksektir. Çizilme direnci en belirgin özellikleridir.

KULLANIM ALANLARI

  • Polisport PUSK 425 aynı zamanda poliüretan ya da epoksi esaslı kaplamalar üzerine kimyasal ve aşınma dayanımını arttırmak, istenilen RAL renklerinde mat yüzey görünümünü elde etmek amacıyla son kat koruma malzemesi olarak,
  • Spor salon zeminleri, fabrikalar, depolar, alışveriş merkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, hastaneler, ilaç sektörü, gıda sektörü, laboratuvarlar, otoparklar (iç – dış), havuzlar vb. alanlarda son kat koruma ve kaplama malzemesi olarak,
  • Ticari araçlar, yat, tekne, çeşitli makineler, tank ve çelik yapı gibi yüzeylerde atmosfer koşullarına dayanıklı, kalıcı renk ve parlaklık istenen sistemlerde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Mekanik ve aşınma dayanımı bulunmaktadır.
  • Kolay temizlenir, çizilmez, hijyeniktir.
  • Mat olarak üretilmektedir.
  • İç ve dış mekânlarda kullanıma uygundur.

UYGULAMA DETAYLARI

Karıştırma işlemi için minimum 300-400 rpm gücündeki elektrikli karıştırıcılar kullanılmalıdır. Elde edilen karışım zemine düz malalar yardımı ile çekiler ve rulolar ile taranır. Homojen bir yüzey elde etmek için havasız püskürtme tabancası ile uygulama yapılmalıdır.

Yüzey Kalitesi:  Beton yüzeyi temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25 N/mm2), çekme dayanımı (pull off) en az 1,5 N/mm2 olmalıdır. Kaplama yapılacak şap ve/veya beton zemine sağlam basmalı, oynamamalıdır. Dolayısıyla kaplama yapılacak beton en az C 25 tercihen C 30 – C 35 standardında olmalıdır. Yüzey temiz, kuru, kir, yağ ve yüzey kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki şerbet tabakası mutlaka alınmalıdır. (Shot-Blast, , Rota Tiger vb.) Pürüzlük yaklaşık ince sıva gibi olmalıdır, helikopter tepsi perdahı ile elde edilmelidir. Kesinlikle yüzeyi sertleştirilmiş beton olmamalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırılması ile açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Zayıf beton uzaklaştırılmalı, kuşgözü boşluklar, delikler tamamen açık hale getirilmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Beton çatlakları V şeklinde kesilmeli, temizlenmeli, yalancı derzler temizlenmelidir. Yüzey tamirleri, kuşgözü boşlukların ya da deliklerin doldurulması, çatlakların tamiri,  yalancı derzlerin doldurulması Polisport EPAS 1000 + Kuvars karışımı ile yapılmalıdır.

UYGULAMA TALİMATLARI

Karıştırma:  Öncelikle A ve B komponentleri kendi içerisinde ayrı ayrı iyice karıştırılır. Daha sonra B komponenti A komponenti içerisine ilave edilerek, homojen hale gelinceye kadar min. 3 dakika olacak şekilde karıştırılır.

Ekipmanların Temizliği:  Ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, malzeme sertleşmeden Polisport T25 temizleme tineri ile temizlenmelidir. Sertleşen harç sadece mekanik olarak temizlenebilir.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Karıştırma ve uygulama işlemlerini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Özellikle gözler dikkatle korunmalıdır. Gözle temas halinde, yaklaşık 15 dakika süre bol su ile yıkayınız ve hemen bir hekime başvurunuz. Gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutunuz.

Renk
İstenilen renklerde
Pota Ömrü (Potlife)
20 °C sıcaklıkta yaklaşık 30dk – 60dk
Raf ömrü
Açılmamış ve zarar görmemiş orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
Uygulama Metodu & Ekipmanlar
Fırça,rulo veya boya tabancası uygulanır.
Ambalaj
20 kg set